Érettségi és Felsőoktatás

Gépészmérnökképzés Szombathelyen 2015-től

2014.11.28.

Jövő év szeptemberében gépészmérnöki képzés indul el a Nyugat-magyarországi Egyetem szombathelyi karán. Lehetőség lesz a hagyományos felsőoktatási rendszer keretében diplomát szerezni, de mód nyílik duális formában is tanulni.   Mik is az előnyei és a jellegzetességei a duális képzésnek? Ennek a képzési formának kiemelt célja a felsőoktatás és a munkaerőpiac igényeinek összehangolása. A szóban forgó felsőoktatási képzés egy hagyományos gépészmérnöki BSc képzésre épülve,

Drasztikusan csökkent a középszintű őszi érettségire jelentkezők száma

2014.10.10.

2014 október 10. és november 22. között a vizsgaszervezésre kijelölt középiskolákban és a 20 kormányhivatal szervezésében 122 vizsgahelyszínen összesen 8102 diák érettségizik. A hivatal közlése szerint a vizsgák 148 érettségi vizsgabizottság közreműködésével zajlanak majd. Az írásbelik október 10-étől október 27-éig tartanak. Az emelt szintű szóbeli vizsgák kezdete november 6., vége pedig november 10., a középszintű szóbeli vizsgák időszaka november 17-22. A diákok együttesen közel 10 100 vizsgát tesznek le, ebből 2700 vizsga emelt szintű, 7400 pedig középszintű lesz.

Emelt szintű érettségi 2015-ben

2014.08.25.

Nagyobb lesz a szigor a 2015-ös felvételin, mint eddig A 2015-ben felvételizőknek is számolniuk kell azzal, hogy számos alap- és osztatlan szakra csak akkor kerülhetnek be, ha emelt szintű érettségit tesznek egy vagy két tantárgyból. Kötelező az emelt szintű érettségi például több bölcsészet- és társadalomtudományi szakon, jogászképzésen, az általános orvosi, fogorvosi és gyógyszerészeti és az erdőmérnöki képzésen is. Az emelt szintű érettségiért jár többletpont, de csak akkor, ha legalább 45 százalékos eredményt értek el.

Mennyit ér a diplomám itthon ?

2014.08.24.

Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer legfrissebb, 2013-as adatait: az egyetemek, főiskolák azt mérték fel, mennyit keresnek, milyen gyorsan találtak munkát, diplomát igénylő munkakörben helyezkedtek-e el a 2008-ban, 2010-ben és 2012-ben végzett hallgatók (a rendszerben egyelőre azoknak az intézményeknek az adatait lehet elérni, amelyekben a válaszadási arány meghaladta a tíz százalékot) Kik keresnek a legjobban? Mérnökök, informatikusok és közgazdászok járnak a legjobban a diplomájukkal - anyagilag.

Általános tájékoztató az érettségi vizsgára történő jelentkezésről

2014.07.22.

Vizsgaidőszakok   Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet (továbbiakban: vizsgaszabályzat) 12. § 6) bekezdés b) és c) pontja alapján érettségi vizsgát két vizsgaidőszakban, a május-júniusi és az október-novemberi vizsgaidőszakban lehet tenni. Az érettségi vizsgára történő jelentkezés az e célra szolgáló jelentkezési lappal történik, amelyet személyesen vagy meghatalmazott útján lehet benyújtani a vizsgát szervező intézménynek.

Oldal