Érettségi és Felsőoktatás

Közeledik az érettségi jelentkezések ideje

2015.01.12.

Az idei évben 2015. február 15-ig kell jelentkezni a tavaszi érettségire. A jelentkezés egyik fontos előfeltétele, hogy minden vizsgázónak legyen érvényes személyi igazolványa, illetve ennek hiányában útlevele, ezért kérjük mindenki ellenőrizze,  rendelkezik-e ezek valamelyikével és lakcímkártyával! Az érettségi jelentkezési lapot a személyi igazolványon, illetve a lakcímkártyán álló adatokkal kell kitölteni, betűről, betűre, pontról pontra! Például, ha ki van írva, hogy Kossuth Lajos utca, nem elég u.-t írni! Fontos az érettségi szintjének pontos megnevezése!

Változások 2015-ben a felsőoktatásban - Az állami ösztöndíjas képzés ponthatárai

2015.01.03.

2014. december 18-án jelent meg - és még aznap hatályba is lépett - a 335/2014. (XII. 18.) Korm. rendelet, amely több lényeges ponton módosította a  felsőoktatási felvételi eljárásról szóló 423/2012. (XII. 29.) Korm. rendeletet. A legfontosabb változások az alábbiak: 2015-ben már csak elektronikus eljárás keretében lehet majd felvételi kérelmet benyújtani, az általános minimális ponthatár 280 pont lesz az alap- és osztatlan képzéseknél, a magyar állami ösztöndíjas képzésre kb. 40 szak esetében megemelt "bekerülési" pontszámot

Kötelező lesz az emelt szintű érettségi a felvételiken 2020-tól

2014.11.29.

Minden felvételizőnek kötelező lesz 2020-tól az emelt szintű érettségi és a középfokú nyelvvizsga, és teljesen elektronikussá válik a felsőoktatási felvételi eljárás - többi között ezt tartalmazza a vonatkozó kormányrendelet módosítása, amelyet a szaktárca honlapján tettek közzé. A felsőoktatási államtitkárság az MTI kérdésére közölte: a kormány célja az volt, hogy egyszerűsítse a felvételi eljárást, és ennek újabb állomása, hogy a felsőoktatási felvételi eljárás teljesen elektronikussá válik. Indoklásul hozzátették: 2014-ben a felsőoktatási felvételi eljárásban

Gépészmérnökképzés Szombathelyen 2015-től

2014.11.28.

Jövő év szeptemberében gépészmérnöki képzés indul el a Nyugat-magyarországi Egyetem szombathelyi karán. Lehetőség lesz a hagyományos felsőoktatási rendszer keretében diplomát szerezni, de mód nyílik duális formában is tanulni.   Mik is az előnyei és a jellegzetességei a duális képzésnek? Ennek a képzési formának kiemelt célja a felsőoktatás és a munkaerőpiac igényeinek összehangolása. A szóban forgó felsőoktatási képzés egy hagyományos gépészmérnöki BSc képzésre épülve,

Drasztikusan csökkent a középszintű őszi érettségire jelentkezők száma

2014.10.10.

2014 október 10. és november 22. között a vizsgaszervezésre kijelölt középiskolákban és a 20 kormányhivatal szervezésében 122 vizsgahelyszínen összesen 8102 diák érettségizik. A hivatal közlése szerint a vizsgák 148 érettségi vizsgabizottság közreműködésével zajlanak majd. Az írásbelik október 10-étől október 27-éig tartanak. Az emelt szintű szóbeli vizsgák kezdete november 6., vége pedig november 10., a középszintű szóbeli vizsgák időszaka november 17-22. A diákok együttesen közel 10 100 vizsgát tesznek le, ebből 2700 vizsga emelt szintű, 7400 pedig középszintű lesz.

Emelt szintű érettségi 2015-ben

2014.08.25.

Nagyobb lesz a szigor a 2015-ös felvételin, mint eddig A 2015-ben felvételizőknek is számolniuk kell azzal, hogy számos alap- és osztatlan szakra csak akkor kerülhetnek be, ha emelt szintű érettségit tesznek egy vagy két tantárgyból. Kötelező az emelt szintű érettségi például több bölcsészet- és társadalomtudományi szakon, jogászképzésen, az általános orvosi, fogorvosi és gyógyszerészeti és az erdőmérnöki képzésen is. Az emelt szintű érettségiért jár többletpont, de csak akkor, ha legalább 45 százalékos eredményt értek el.

Mennyit ér a diplomám itthon ?

2014.08.24.

Nyilvánosságra hozták a diplomás-pályakövetési rendszer legfrissebb, 2013-as adatait: az egyetemek, főiskolák azt mérték fel, mennyit keresnek, milyen gyorsan találtak munkát, diplomát igénylő munkakörben helyezkedtek-e el a 2008-ban, 2010-ben és 2012-ben végzett hallgatók (a rendszerben egyelőre azoknak az intézményeknek az adatait lehet elérni, amelyekben a válaszadási arány meghaladta a tíz százalékot) Kik keresnek a legjobban? Mérnökök, informatikusok és közgazdászok járnak a legjobban a diplomájukkal - anyagilag.

Általános tájékoztató az érettségi vizsgára történő jelentkezésről

2014.07.22.

Vizsgaidőszakok   Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet (továbbiakban: vizsgaszabályzat) 12. § 6) bekezdés b) és c) pontja alapján érettségi vizsgát két vizsgaidőszakban, a május-júniusi és az október-novemberi vizsgaidőszakban lehet tenni. Az érettségi vizsgára történő jelentkezés az e célra szolgáló jelentkezési lappal történik, amelyet személyesen vagy meghatalmazott útján lehet benyújtani a vizsgát szervező intézménynek.

Oldal