Első hely a regionális történelem versenyen!

A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium tanulói újabb első helyet zsebeltek be a Soproni Szent Orsolya Gimnázium által meghirdetett regionális történelem versenyen!

A verseny címe: „A boldog békeidők… és ami előtte volt”, Magyarország története 1849-1914 között.
A történelmi, művelődés- és kultúrtörténeti, tudománytörténeti tematikájú versenyen, amely idén már 10. alkalommal került megrendezésre és ahol  Vas megye, Zala megye és Győr-Moson-Sopron megye középiskolái vehettek részt. A szóbeli döntőre, melyre a legjobb nyolc csapatot hívták be az első forduló eredményei alapján, március 18-án került sort.

Tanulóink címvédőként, s Vas megyéből egyedüliként (!) vettek részt a megmérettetésen. A szóbeli döntőn színes, érdekes és színvonalas feladatokkal kellett a versenyzőknek megbirkózniuk. Csapatunk végig megbízhatóan és magabiztosan versenyezve első helyezést ért el! Ezúton is köszönjük a szervezők odaadó, lelkes munkáját!
A Döbrösi Rebeka(11.B), Kiss Péter (11.B), Kelemen Mihály (10.B) tanulók által alkotott csapatunk másodszor nyerte el az első helyet, Fullár Balázs tanár úr felkészítésével.

Gratulálunk!

2016.03.25. Pávolics Viktória