Versenytér

Csörnyi Bence 12.A a Vasivíz Zrt. fotópályázatának díjazottja

2017-03-20

A Víz Világnapja (március 22.) alkalmából - az idei évben hatodik alkalommal - fotópályázatot hirdetett a VASIVÍZ ZRt. Vas megyei középiskolás diákok, egyetemisták és felnőttek részére, a Víz Világnapja 2016. évi jelmondata jegyében: „VIZEK ÉS MESTERSÉGEK" címmel. A pályázatra olyan alkotásokat vártak,

"Tiszán innen, Dunán túl" Országos Népdalverseny

2017-02-17

2017. február 14-én tartották a "Tiszán innen, Dunán túl" Országos Népdalverseny megyei fordulóját a Bolyaiban. Gimnáziumunkat Mészáros Viktória 9.B osztályos tanuló képviselte. Viki már a karácsonyi koncerteken megmutatta, milyen szépen, hitelesen énekli népdalkincsünk gyöngyszemeit, s most erre

Országos pályázaton tüntették ki Csiszár Tamást, a KDG diákját

2017-01-29

A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság az Adatvédelemről fiataloknak "kulcs a net világához" projekt keretében esszépályázatot hirdetett 12 és 18 év közötti, vak és gyengénlátó fiatalok számára. A pályázók között szerepelt Csiszár Tamás, a Kanizsai Dorottya Gimnázium 10. C osztályos tanulója.

Feltárul az Értéktár!

2017-01-21

Iskolánkban is meg lett hirdetve a Feltárul az Értéktár! című megyeismereti vetélkedő,melyet a Vas Megyei Értéktár Bizottság írt ki. Csapatunk a Vasmadarak nevet kapta, tagjai: Pethő Julianna, Pócza Patrik, Reznyák Dóra, Szabó Barnabás. Az első fordulóra októberben került sor, mely egy feladatlapból állt. A feladattípusok különbözőek voltak.

Szép sikert ért el Kaszás Evelin a „Szombathelyi szobrok” rajzpályázaton

2017-01-15

Szép sikert ért el Kaszás Evelin, a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium 9. KNY osztályos diákja a Szombathelyi Szépítő Egyesület által októberben indított és decemberben értékelt Szombathelyi szobrok rajzpályázaton, ahol az alkotások bármely Szombathelyen található szoborról vagy szoborcsoportról szólhattak.

OKTV versenyek a KDG-ben 2016. november - decemberben

2016-11-22

A verseny neve Időpontja Helye Történelem OKTV november 7. (hétfő) 14 – 17 óra 43. terem   Angol nyelvi OKTV november 14. (hétfő) 14 – 17 óra 43. terem   Matematika OKTV - II. Kategória november 15. (kedd) 14-19 óra 43. terem   Arany jános Irodalmi Verseny november 16. (kedd) 14-18 óra 43. terem

A KDG csapata nyerte a Csodák Palotája egyik díját

2016-04-16

2016. március 13. Ez a nap nem csak arról híres, hogy az idei PI-day előestéje volt, hanem ezen a napon kaptunk meghívást a nyíregyházi Országos Fizikatanári Ankéton a MOBILIS KÍSÉRLETBAZÁR című rendezvényére, melynek idei helyszíne Győr lesz. A Kísérletbazár a régió legnagyobb tudománynépszerűsítő közönségrendezvénye, amelyet a Mobilis – együttműködve az Autopro.hu autóipari üzleti

Első hely a regionális történelem versenyen!

2016-03-25

A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium tanulói újabb első helyet zsebeltek be a Soproni Szent Orsolya Gimnázium által meghirdetett regionális történelem versenyen! A verseny címe: „A boldog békeidők… és ami előtte volt”, Magyarország története 1849-1914 között. A történelmi, művelődés- és kultúrtörténeti, tudománytörténeti tematikájú versenyen, amely idén már

Beszámoló az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenyéről

2016-01-03

2015. október 3. Kecskemét Kecskeméten,  a Természettudományos Szakkiállításon  (TERMOSZ) hallott először Sándor Lilla, a Kanizsai Dorottya Gimnázium 12. C osztályos tanulója az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenyéről (IYPT). Az IYPT a XXI. század kihívásainak megfelelő készségeket vár el az indulóktól: nem csak a fizikában kell jártasnak lenni, hanem az eredményeket prezentálni és megvédeni is tudni kell!

2. Országos „Nyelvhasználó” verseny indul angol - német - francia - spanyol - orosz nyelvből

2015-11-20

A verseny célja: "A nyelvtudás nem cél, hanem eszköz” gondolat jegyében szeretnénk buzdítani a tanulókat arra, hogy ne csak tanulják, hanem használják is a nyelvet, bemutatni, hogy egy idegen nyelvű szöveg nem csak tanulási célokat szolgálhat, hanem ismeretszerzésre, kutatásra is alkalmas, hogy az idegen nyelv nem megtanulnivaló ismeretek halmaza, hanem sajátos lehetőség a világ megismerésére. A felhasznált szövegek egy adott téma köré csoportosulnak, azt járják körbe különböző szempontok szerint.

OKTV versenyek a KDG-ben 2015. november - decemberben

2015-11-06

A verseny neve Időpontja Helye Történelem OKTV november 2. (hétfő) 14 – 17 óra 43. terem   Földrajz OKTV november 3. (kedd) 14 – 18 óra 43. terem   Nemes Tihamér Alkalmazói Verseny november 11. (szerda) 14-17 óra informatika terem   Angol nyelvi OKTV november 10. (kedd) 14-17 óra 43. terem Informatika OKTV I. november 18. (szerda) 14-17 óra informatika terem Biológia OKTV november 19.(csütörtök) 14 – 18 óra 43. terem Matematika OKTV II.kategória november 26. (csüt.) 14 – 19 óra 43. terem   Az OKTV-n résztvevő tanulók

Nagyszerű eredmények az országos és a régiós történelemversenyen

2015-04-27

Kiss Péter, a Kanizsai Dorottya Gimnázium 10.b osztályos tanulója a 2015. március 21-én Budapesten tartott országos történelemversenyen - nagyon szép teljesítményt nyújtva - 6. helyezést ért el. A háromfordulós versenyre Magyarország területéről, valamint a határon túlról is nagyon sokan jelentkeztek. A verseny témája Luxemburgi Zsigmond és kora volt. A versenyt a budapesti Ady Endre Gimnázium tanára Farkas Zoltán szervezte, akinek munkáját a Rákóczi Szövetség, mint fő védnök támogatta.

Oldal