Versenytér

Országos pályázaton tüntették ki Csiszár Tamást, a KDG diákját

2017.01.29.

A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság az Adatvédelemről fiataloknak "kulcs a net világához" projekt keretében esszépályázatot hirdetett 12 és 18 év közötti, vak és gyengénlátó fiatalok számára. A pályázók között szerepelt Csiszár Tamás, a Kanizsai Dorottya Gimnázium 10. C osztályos tanulója.

Feltárul az Értéktár!

2017.01.21.

Iskolánkban is meg lett hirdetve a Feltárul az Értéktár! című megyeismereti vetélkedő,melyet a Vas Megyei Értéktár Bizottság írt ki. Csapatunk a Vasmadarak nevet kapta, tagjai: Pethő Julianna, Pócza Patrik, Reznyák Dóra, Szabó Barnabás. Az első fordulóra októberben került sor, mely egy feladatlapból állt. A feladattípusok különbözőek voltak.

Szép sikert ért el Kaszás Evelin a „Szombathelyi szobrok” rajzpályázaton

2017.01.15.

Szép sikert ért el Kaszás Evelin, a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium 9. KNY osztályos diákja a Szombathelyi Szépítő Egyesület által októberben indított és decemberben értékelt Szombathelyi szobrok rajzpályázaton, ahol az alkotások bármely Szombathelyen található szoborról vagy szoborcsoportról szólhattak.

OKTV versenyek a KDG-ben 2016. november - decemberben

2016.11.22.

A verseny neve Időpontja Helye Történelem OKTV november 7. (hétfő) 14 – 17 óra 43. terem   Angol nyelvi OKTV november 14. (hétfő) 14 – 17 óra 43. terem   Matematika OKTV - II. Kategória november 15. (kedd) 14-19 óra 43. terem   Arany jános Irodalmi Verseny november 16. (kedd) 14-18 óra 43. terem

A KDG csapata nyerte a Csodák Palotája egyik díját

2016.04.16.

2016. március 13. Ez a nap nem csak arról híres, hogy az idei PI-day előestéje volt, hanem ezen a napon kaptunk meghívást a nyíregyházi Országos Fizikatanári Ankéton a MOBILIS KÍSÉRLETBAZÁR című rendezvényére, melynek idei helyszíne Győr lesz. A Kísérletbazár a régió legnagyobb tudománynépszerűsítő közönségrendezvénye, amelyet a Mobilis – együttműködve az Autopro.hu autóipari üzleti

Első hely a regionális történelem versenyen!

2016.03.25.

A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium tanulói újabb első helyet zsebeltek be a Soproni Szent Orsolya Gimnázium által meghirdetett regionális történelem versenyen! A verseny címe: „A boldog békeidők… és ami előtte volt”, Magyarország története 1849-1914 között. A történelmi, művelődés- és kultúrtörténeti, tudománytörténeti tematikájú versenyen, amely idén már

Beszámoló az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenyéről

2016.01.03.

2015. október 3. Kecskemét Kecskeméten,  a Természettudományos Szakkiállításon  (TERMOSZ) hallott először Sándor Lilla, a Kanizsai Dorottya Gimnázium 12. C osztályos tanulója az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenyéről (IYPT). Az IYPT a XXI. század kihívásainak megfelelő készségeket vár el az indulóktól: nem csak a fizikában kell jártasnak lenni, hanem az eredményeket prezentálni és megvédeni is tudni kell!

2. Országos „Nyelvhasználó” verseny indul angol - német - francia - spanyol - orosz nyelvből

2015.11.20.

A verseny célja: "A nyelvtudás nem cél, hanem eszköz” gondolat jegyében szeretnénk buzdítani a tanulókat arra, hogy ne csak tanulják, hanem használják is a nyelvet, bemutatni, hogy egy idegen nyelvű szöveg nem csak tanulási célokat szolgálhat, hanem ismeretszerzésre, kutatásra is alkalmas, hogy az idegen nyelv nem megtanulnivaló ismeretek halmaza, hanem sajátos lehetőség a világ megismerésére. A felhasznált szövegek egy adott téma köré csoportosulnak, azt járják körbe különböző szempontok szerint.

OKTV versenyek a KDG-ben 2015. november - decemberben

2015.11.06.

A verseny neve Időpontja Helye Történelem OKTV november 2. (hétfő) 14 – 17 óra 43. terem   Földrajz OKTV november 3. (kedd) 14 – 18 óra 43. terem   Nemes Tihamér Alkalmazói Verseny november 11. (szerda) 14-17 óra informatika terem   Angol nyelvi OKTV november 10. (kedd) 14-17 óra 43. terem Informatika OKTV I. november 18. (szerda) 14-17 óra informatika terem Biológia OKTV november 19.(csütörtök) 14 – 18 óra 43. terem Matematika OKTV II.kategória november 26. (csüt.) 14 – 19 óra 43. terem   Az OKTV-n résztvevő tanulók

Nagyszerű eredmények az országos és a régiós történelemversenyen

2015.04.27.

Kiss Péter, a Kanizsai Dorottya Gimnázium 10.b osztályos tanulója a 2015. március 21-én Budapesten tartott országos történelemversenyen - nagyon szép teljesítményt nyújtva - 6. helyezést ért el. A háromfordulós versenyre Magyarország területéről, valamint a határon túlról is nagyon sokan jelentkeztek. A verseny témája Luxemburgi Zsigmond és kora volt. A versenyt a budapesti Ady Endre Gimnázium tanára Farkas Zoltán szervezte, akinek munkáját a Rákóczi Szövetség, mint fő védnök támogatta.

Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny

2014.12.08.

A VERSENY IDŐPONTJA: 2015. január 14. (szerda) 14:00 óra A VERSENY HELYSZÍNE: Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola Egy intézményből kategóriánként kettő tanuló nevezhető.   NEVEZÉSI HATÁRIDŐ: 2015. január 06. kedd JELENTKEZÉS: Fábián Éva tanárnő,  feva25@gmail.com   A megyei forduló első része tollbamondás, a másodikban pedig a versenyzőknek egy helyesírási feladatlapot kell kitölteni. Mindkettő központilag összeállított, az egész országban ugyanabban az időpontban zajlik a verseny. Az országos döntőt Gyulán tartják majd 2015. február 27-28-án.

Öveges Laborok Országos Fizika Csapatversenye

2014.10.15.

A Kanizsai Dorottya Gimnázium laborjában 2014 október 9-én országos fizika csapatversenyt szerveztünk középiskolások részére. A versenyre szombathelyi iskolákon kívül Fonyódról, Győrből, Kőszegről, Sárvárról neveztek. A vendégeket az ún. Csodák Folyosója Kiállítással fogadták a gimnázium tanulói. A csapatok előzetes feladata az volt, hogy készítsenek egy olyan kísérleti eszközt, amelyet a verseny reggelén kiállíthatunk, valamint egy olyan leírást, tablót, amely bemutatja az érdeklődők számára az eszköz használatát.

Oldal