Rendezvények, kirándulások

"A Hősök a vérüket adják…"

2016-10-13

Olvasható a Magyar Vöröskereszt megújult véradókamionján. Van benne igazság, de véleményem szerint ez fordítva még találóbb: Adj vért, adj esélyt a Hősöknek. Ahogy a délelőtt folyamán osztálytársaimmal a sorunkra vártunk, tesztek és vizsgálatok közepette, éreztem, ahogy a vérnyomásom lassan emelkedik… Jobban izgultam, mint egy vizsga előtt.

A pákozdi csata helyszínén és a Sziklakórházban jártunk

2016-10-11

Október 6-án egy lelkes csapat izgalmas kiránduláson vehetett részt, Fullár Balázs és Kovács Balázs tanár urak vezetésével a Katonasuli keretein belül. Reggel 7 óra után a didergős időben vártunk az indulásra. Az esős időjárás és a szürke fények ellenére jó hangulatban telt a buszos utazás. Nem hiába október 6-ára lett

Tea és Tudomány - vendégünk volt Szommer Ildikó

2016-09-28

Második évadát kezdte a Kanizsai Dorottya Gimnázium „Ötórai Tea” programja. A hagyományokat folytatva a századik tanévben is egykori, azóta híressé vált diákjait, illetve a gimnáziumhoz kötődő neves embereket látja vendégül az intézmény egy kis délutáni csevejre. A mai vendég Szommer Ildikó, a Szent Márton Programiroda

Koszorúcska - 2016

2016-05-22

A koszorúcska szép élmény mindenkinek, aki valaha átélte. Nagyszerű lehetőség, hogy iskolai keretek között tanulhatnak diákjaink társastáncot. Talán most még nem tudják, de később, amikor a társasági életben kell megjelenniük, örülhetnek annak, hogy fiatalon megismerkedtek evvel a művészeti ággal. A Kanizsai Dorottya Gimnázium ebben a tekintetben is élen jár a szombathelyi iskolák között, hisz több évtizede szerepel a pedagógiai programban a táncoktatás.

Vas megyei Középiskolások Képzőművészeti Kiállítása - 2016

2016-05-19

A Kanizsai Dorottya Gimnázium rendezésében került sor a Vas megyei Középiskolások Képzőművészeti Kiállítására az Agóra Savaria filmszínház aulájában. Ajánlót mondott Oroszi Csaba festőművész. A megmérettetésre idén is közel 250 pályamű érkezett a megye tíz középiskolájából és ezek közül 86-ot választott ki a zsűri, amelyek a tárlat anyagát alkották. Iskolánkból Takács Nikolett és Csörnyi Bence volt díjazottak között. Kérjük látogassanak el a kiállításra, amely 2016. május 30-ig lesz megtekinthető.

Ballagás - 2016

2016-04-29

Aggodalommal tekintettünk a Ballagás elé, hisz úgy tűnt, az időjárás idén nem fogadja kegyeibe a végzősöket, de reggel szikrázó napsütésre ébredtünk. A 0 fok kicsit riasztónak tűnt, de reméltük, hogy 11 órára a levegő is felmelegszik, és csodálatos kulisszák között élhetjük át ezt a szép momentumot. A termek gyönyörűen feldíszítve várták lakóikat, akik örömmel nyugtázták, utódaik kitettek magukért, ugyanúgy, ahogy tavaly ők is. Még lezajlott az utolsó osztályfőnöki óra, néhány biztató szó az érettségizőkhöz, majd a csengőszó után megindult

Évadzáró T&T – vendégünk volt Gergó Judit és Kránitz Balázs

2016-04-27

Utolsó Teájához érkezett az idei aktuális tanév. A 11. alkalommal megrendezett, évadzáró est elején Merklin Ferenc tanár úr összefoglalójával visszatekintettünk arra, hogy mit is tartogatott számunkra az idei esztendő:     „Trokán Péterrel színházba mentünk, aztán a Vasi Szemlével ismerkedtünk Gyurácz Ferenc segítségével, Adventkor a karácsonyra készültünk Asbóth Máriával, a Máltai Szeretetszolgálat szombathelyi csoportjának vezetőjével,

KDG Gálaest a Bartók teremben - 2016

2016-04-21

A mai délután a zenéé, táncé és költészeté volt a Kanizsai Dorottya Gimnáziumban, ugyanis újra megrendezésre került az évtizedek óta sikeres KDG-est. A tanulók Kocsisné Körmendi Klára tanárnő vezetésével színes programot állítottak össze, amelyben számos magas színvonalú produkcióval is találkozhattunk. A megszokott stílusok és műsorszámok mellett újdonságoknak is örülhettünk.

Tea és Tudomány - vendégünk volt Molnár Zoltán

2016-04-13

Eddig nem látott érdeklődésnek örvendhetett legutóbbi Tea délutánunk, még a pótszékek is kevésnek bizonyultak. Nem véletlenül. Vendégünk volt Molnár Zoltán, aki jelenleg a szombathelyi Gépipari és Informatikai Műszaki Szakközépiskola tanára. Tanár úr 1995-ben kezdte gimnazista éveit iskolánkban. Kezdetben a humán tárgyak kötötték le figyelmét. Apránként azonban irányt váltott, ugyanis

A Nagy háború olasz helyszínei – Újra kirándult a Katonasuli

2016-04-10

Frissítve: 2016. április 11. 2016. április 07. 18.30 óra. Egy diákokkal teli busz áll Gradoban a Via Giuseppe Verditől nem messze. Végre megérkeztünk. Hosszú, körülbelül hatórás út után értünk el az olasz határhoz. De a hegyek kárpótoltak mindenért. Rengeteg havas hegycsúcs, kristálytiszta vizű patakok… Az ember nem is gondolná, hogy mi történt itt száz évvel ezelőtt. Az Olasz Királyság 1915. május 23-án belépett a Nagy Háborúba

Megérkeztem szép hazámba, avagy gondolatok Kristóf Ágota emlékkönyve körül

2016-04-07

Délután fél ötre benépesült a Kanizsai Dorottya Gimnázium legnagyobb terme, megtöltötte a sok érdeklődő, akik kíváncsian várták az „Elindultam szép hazámból…” című könyv bemutatóját. Az esemény jelentőségét hangsúlyozta, hogy városunk számos prominens személyisége, köztük Puskás Tivadar polgármester úr is, megtisztelt bennünket jelenlétével.

Az új élet reménye - Húsvétra készültünk Inzsöl Richárd atyával

2016-03-25

Keddi Tea és Tudomány estünk a közelgő ünnepre való tekintettel, a Húsvét jegyében telt. Húsvét maga az élet ünnepe – hangoztatta előadásában többször is vendégünk. De ne szaladjunk ennyire előre. A már-már hagyománynak tekinthető tea esten Inzsöl Richárd, a Szentpéterfai Plébánia káplánja látogatott el hozzánk. Az első fél óra a szokásokhoz híven, kötetlen beszélgetéssel telt, amit Merklin Ferenc tanár úr vezényelt le.

Oldal