Tea és Tudomány – vendégünk lesz Bakucz András, építész

A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium a 2017/2018-as tanévben ünnepli fennállásának 100. évfordulóját. Az iskola a 100. tanévében is gondol az ünnepre, és megnyitja kapuit minden érdeklődő előtt. A T&T esték, vagyis Tea és Tudomány esték keretében délutáni teázással egybekötött előadásra hívjuk kedves vendégeinket.

Következő vendégünk Bakucz András, építész, a Vas Megyei Beruházási ZRt. vezető tervezője, műszaki főmérnöke.

Bakucz András 1977-ben született, 1996-ban érettségizett a Kanizsai Dorottya Gimnáziumban. A Berzsenyi Dániel Főiskolán szerezte első diplomáját 2000-ben, rajz szakon. 2005-ben a Nyugat-Magyaroszági Egyetemen okleveles építész tervező művész diplomát szerzett belsőépítész szakirányon. 2010-től színdinamikai szakmérnök, jelenleg is tanul a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karán, műemlékvédelmi szakmérnök szakon, valamint Sopronban Fény-és színtan tantárgyat oktat építész, formatervező és tervezőgrafikus hallgatók számára.

2007-től a Vas Megyei Építész Kamara tagja.

Néhány fontosabb munkája: a csehimindszenti Római katolikus templom külső és belső felújítása, kálvária, templomtér építése; Gyermek - és Ifjúsági Pszichiátriai gondozó épületének felújítása Szombathelyen; a Műtőblokk felújítása a szombathelyi Markusovszky Kórházban.

1993-2011 között a Ferrum Színházi Társulás színjátszója, díszlet- és plakáttervezője.

2015-ben megalapítja a Westwerk Művészeti Alkotóműhely Kulturális Egyesületet, melynek elnöke.

Előadásának címe:   A forma a szerkezet lehetősége

Időpont:                    2017. március 28. 17 óra

A rendezvényre szeretettel várjuk!

2017.03.22..
Módos Tibor             Merklin Ferenc
igazgató                   szervező

Fotó: vaskarika.hu

Frissítés - 2016.03.23.
A Vas Népe megyei napilapban is megjelent beharangozó az előadásról, melyet ide kattintva olvashatnak el.