Programajánló

Ismét BÁJOLÓ ! – zenés irodalmi programajánló

2018.01.10.

Immár öt éve örvendezteti meg közönségét a BDMK Bájoló című népszerű rendezvényével, melyen fiatal pályakezdő, vagy még pályájuk elején tartó zenészek, költők  mutatkoznak be. Bár lehetséges, hogy ez idáig  még  keveset, vagy egyáltalán nem hallottunk róluk, ám én biztos vagyok benne, hogy

Meghívó a 100 éves KDG karácsonyi koncertjére

2017.12.17.

Megint eltelt egy év, újra küszöbön áll a karácsony. Kórusunk, versmondóink, hangszeres szólistáink ezekben a napokban mozgalmas életet élnek. 2017. december 19-én 16 órakor kerül sor a KDG koncertjére a Ferences templomban. Igazi karácsonyi hangulat és tökéletes kulisszák várják az érdeklődőket ezúttal is.

Tea és Tudomány - vendégünk lesz Dr. Wirth Zsuzsanna, a KDG egykori tanára

2017.12.05.

A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium a 2017/2018-as tanévben ünnepeli fennállásának 100. évfordulóját. Az iskola folytatja hagyományát, és megnyitja kapuit minden érdeklődő előtt.  A T&T esték, vagyis Tea és Tudomány esték keretében délutáni teázással egybekötött előadásra hívjuk kedves vendégeinket.

Programajánló Advent második vasárnapjára

2017.12.04.

Egy kellemes, szép programra invitálok minden  kedves irodalomkedvelőt, kutyabarátot! December 10-én (vasárnap) délután 15.30-kor  a Café  Móló étteremben (Szombathely, II. Rákóczi F. u. 1.)   kerül bemutatásra Horváth Nikoletta, alias Vakvagány, volt KDG-s diák, legújabb könyve, melynek címe: Kutyaszív szeretet.

Meghívó a Szülői Munkaközösség Jótékonysági Báljára

2017.11.16.

Kedves Szülők! A KDG Szülői Munkaközösség „Jövőnk a Gyermekünk” Egyesülete az idei évben is megrendezi Jótékonysági Bálját.   A fénylépen a tavalyi tombolaasztal látható. A Bál időpontja és helyszíne: 2017. november 25. (szombat) 19.00 óra, a Tóvendéglő emeleti különterem. A belépőjegy ára 3.700 Ft lesz személyenként,

Tea és Tudomány - vendégünk lesz Dr. Németh Zsolt PhD

2017.11.02.

A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium a 2017/2018-as tanévben ünnepli fennállásának 100. évfordulóját. Az iskola folytatja hagyományát, és megnyitja kapuit minden érdeklődő előtt. A T&T esték, vagyis Tea és Tudomány esték keretében délutáni teázással egybekötött előadásra hívjuk kedves vendégeinket.

A Magyar Tudomány Ünnepe a 100 éves KDG-ben - Programajánló

2017.10.25.

Az országgyűlés november 3-át – azt a napot, amelyen 1825-ben Széchenyi István felajánlotta birtokainak 1 évi jövedelmét egy Magyar Tudós Társaság alapításának céljára, és ezzel lehetővé tette a Magyar Tudományos Akadémia megalapítását – a Magyar Tudomány Ünnepévé nyilvánította.

Holdosi József Emlékkonferencia - Programajánló

2017.10.20.

Városi rendezvénynek ad otthont a KDG. Október 25-én , szerdán délelőtt fél 10 órakor kezdődik a Holdosi Konferencia.   Holdosi  József szépíróra, a KDG volt magyartanárára emlékezünk. Képekkel, előadásokkal  idézzük meg  a egyéniségét, életművét a Berzsenyi Dániel Megyei Könyvtár, a Vas Megyei TIT

Tea és Tudomány - vendégünk lesz Dr. Kapitány Ágnes szociológus