Kárpátaljáról érkeztek vendégek a KDG-be - Határtalanul 2018

Több, mint egy éve készülünk rá, s még a múlt héten is távolinak tűnt, de ma valósággá vált.

Megérkeztek Kárpátaljáról az ungvári Drugeth Gimnázium tanulói és tanárai. A kirándulásra a Határtalanul program keretében kerül sor (HAT-17-03-2017-00067). A pályázat címe: Történelmi utazás a magyar őrvidéken, témája pedig a határvédelem, katonai emlékhelyek felkeresése és a hadisír gondozás.

A diákok számára se nálunk, sem Kárpátalján nem ismeretlen feladat a hősi temetők rendben tartása, nem ez lesz az első alkalom, hogy szerszámot vesznek a kezükbe. Persze számos vidámabb helyszín is bekerült a projektbe, így reméljük, hogy végül élményekkel gazdagodva utaznak haza, hogy aztán előkészítsék a viszontlátogatást.

Az utazás komoly próbatétel volt, hisz 12 óra hosszat ültek a buszon, mire megérkeztek kőszegi szálláshelyükre a Ciklámen Üdülőbe. Rövid ismerkedés után a vendégek elfogyasztották a vacsorát, majd nyugovóra tértek, hisz holnap is mozgalmas napunk lesz.

2018. március 26.  Lovassné Vass Enikő