"Katonák a múltból” - Rendhagyó történelemórák a Katonasuli keretében!

Hétfőn reggel egy nagy autó érkezett iskolánk elé, benne két katona, Ugray Csaba és Panykó Mihály, akik a Győri Honvéd Hagyományőrző Egyesület tagjai immár évek óta.

Céljuk, hogy szemünk elé tárják kis hazánk bátor katonái hogyan is védtek minket és a földet ahol élünk, az első világháború idején.

Érdekfeszítő előadást hallhattunk Csabától, aki mély átéléssel mesélt a harcokról, fegyverektől és az emberekről, akik életüket nem kímélve harcoltak a Monarchia csapataiban a keleti és az olasz fronton. Mihály útba igazított minket a fegyverek világában, így testközelben láthattunk mindent, mintha mi ott lettünk volna a csatatereken.

A feszültséget természetesen oldotta az ifjú katonák humora és barátságos hangvétele.

Történeteiket ti is meghallgathatjátok árpilis 12-én a diák napon, sőt, aki testközelből akarja megtapasztalni az alaki kiképzés „szépségeit”, bátran megteheti.

2017.04.06.    Kiss Virág 11.A

Diákélet