Velünk történt

Különdíj az Országos József Attila Mese-Vers- és Novellaíró pályázaton

2017.04.08.

Április 7-én immár 23-ik alkalommal rendezték meg az Országos József Attila Mese-Vers-és Novellaíró Pályázat ünnepélyes eredményhirdetését. Az eseményre az Oladi Általános Iskola színháztermében került sor. Az iskola a napokban hosszú és tartalmas eseménysorozatot bonyolított le, hiszen idén már 30 éves.

Drogprevenciós előadás a Savaria moziban

2017.04.06.

Érdekfeszítő előadáson vehetett részt a 9. évfolyam, amelyet Klobusitzky György mestertanár tartott a Savaria moziban. Amikor helyet foglaltunk, az elsötétített teremben „diszkó-hangulatot” idéző zene szólt, és színes fények villogtak. A kivetítőn képek váltakoztak: voltak buliban készült vicces,

"Katonák a múltból” - Rendhagyó történelemórák a Katonasuli keretében!

2017.04.06.

Hétfőn reggel egy nagy autó érkezett iskolánk elé, benne két katona, Ugray Csaba és Panykó Mihály, akik a Győri Honvéd Hagyományőrző Egyesület tagjai immár évek óta. Céljuk, hogy szemünk elé tárják kis hazánk bátor katonái hogyan is védtek minket és a földet ahol élünk, az első világháború idején.

Osztályfőnöki óránk keretében szerdán ellátogattunk a Szombathelyi Televízióba

2017.04.03.

Azt hiszem, igazán jó élményben volt részünk, érdekes volt számunkra, amiket láttunk és hallottunk. És elmondhatjuk magunkról, hogy betekinthettünk a kulisszák mögé. Megnéztük a különböző munkafolyamatok helyszíneit, és mindent be is mutattak nekünk. Úgy gondolom, mindannyiunk nevében

Visszatekintés - 12.K / 2017

2017.04.02.

Nyolcadikos koromban én sem tudtam, „mi akarok lenni, ha nagy leszek”, de úgy gondoltam, a biztos nyelvtudás elengedhetetlen. Ezért felvételiztem a KDG két tanítási nyelvű osztályába, bevallom, eleinte félve. Attól tartottam, nem tudok elég jól angolul ahhoz, hogy ezen a nyelven tanuljak néhány tantárgyat, feleljek, és a dolgozatokat is angolul írjam.

Nehéz lenne felsorolni a négy év összes történését! - 12.B / 2017

2017.03.30.

Így érettségi előtt - ami életünk első nagy megmérettetése lesz - biztosan mindenki visszanéz egy kicsit. Megállunk, és még élvezzük egy pillanatig a gimnazista létet! Most, hogy összeszoktunk, tudjuk, mi hogy működik, nehéz elszakadni iskolánktól. Valamennyien elvárásokkal, tervekkel, konkrét

A Víz Világnapja - „Szennyvizek? Tiszta vizet!”

2017.03.24.

Ha nincs tiszta víz, akkor nincs víz. Ha nincs víz, nincs élet. Ez volt a szlogenje 2017-ben a Víz Világnapjának. Országszerte zajlottak versenyek, események ebben a témakörben. Szombathelyen tizenkettedik alkalommal rendezte meg a Szombathelyi Szolgáltatási Szakképzési Centrum Oladi Szakgimnáziuma és

Tavaszköszöntő kísérletek a Gayer-parkban

2017.03.24.

Március 21. a csillagászati tavasz kezdete. Ezen a napon a Nap az Egyenlítő magasságában halad át az égen, sugarai merőlegesek a föld forgástengelyére, éppen keleten kel, és nyugaton nyugszik, a nappalok, valamint az éjszakák hossza az egész földgolyón egyenlő. Innen a neve „napéjegyenlőség”.

Március 14. - Pí nap

2017.03.23.

A Kanizsai Dorottya Gimnázium reggele nem teljesen hétköznapi módon kezdődött... Ugyanis, mint minden évben az iskolákban megemlékeztünk az 1848-49-es forradalom és szabadságharcról. A diákok kokárdát hordva, szolid, ünnepélyhez méltó ruhában érkeztek. Az első óra keretében egy fantasztikus műsornak lehettünk a tanúi. A 10.B-sek remekül begyakorolt

PI-maraton a KDG-ben

2017.03.20.

Ha március 14., akkor 3,14159265…  Tudja valaki folytatni? Akár 100 jegyig?   Pothurszky Géza sárospataki költőnek ez nem jelenthet gondot…, de ma már a KDG-s diákoknak sem, hiszen elszavalták a költő versét, amely a PI számjegyeit kódolja. Szavai sorban annyi betűből állnak, amennyi a PI következő számjegye: 3....1....4......1.....5.........9........2.

Osztályunkban járt Horváth Nikoletta és hű társa, Lili a vakvezető kutya

2017.03.16.

A múlt héten fontos esemény zajlott le a 10.C életében.  Vendégünk  volt Horváth Nikoletta, alias Vakvagány egy kötetlen, baráti beszélgetés alkalmával. Sokunknak ismerősen csenghet e név, már a Vas Népében megjelenő cikkei révén, valamint nemrégiben kiadott Öröm ABC című könyve által is.

Irodalomóra a parkban

2017.03.10.

Néha jó kiszakadni a mindennapokból és csinálni valami különlegest. Így tettük mi is egy irodalomóra keretén belül. Egy átlagos órának indult, ám amikor a tanár úr szólt, mindenki meglepődött: „Vegyetek kabátot, hozzatok füzetet, tollat és 2 perc múlva találkozunk a portánál!” Senki sem tudta, mi lesz. Különböző tippek érkeztek, hogy vajon hova mehetünk.

Oldal

1 2 3 4 5 6 7 8 ..