Atlétikai Diákolimpia - 2017

2017. május 27-28-án Székesfehérváron rendezték a 2016/2017-es tanév országos atlétika diákolimpia döntőjét. A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnáziumot a kétnapos versenyen Kovács Eszter – 9. c osztályos tanuló – képviselte. Eszter az V. korcsoportban gerelyhajításban versenyzett, melyre iskolánk testnevelő tanára, Horváthné Baumgartner Eszter készítette fel.

Az országos döntőre 32m-es eredménnyel lehetett kijutni, amit Eszter könnyedén teljesített a megyei versenyen, Szombathelyen.

Az országos döntőre az országból a legjobb 16 eredményt elért versenyzőt hívták meg. A döntőben Eszter „bedobta magát” a legjobb 8 versenyző közé, majd további 3 kísérlet után az 5. helyen végzett.

Gerelyhajítás (500 g) leány - V. kcs.:  5. Kovács Eszer 2001 - Szombathely Kanizsai Dorottya Gimnázium - 37,35m

GRATULÁLUNK a versenyzőnek és felkészítőjének!

2017.06.12. Dr. Hollósy Tamasné

Diákélet