Diákélet

Vas Megyei Diákolimpia – Atlétika ÜCsB.

2017.10.03.

2017. szeptember 25-én került megrendezésre Szombathelyen, a Sugár úti Atlétika Centrumban az V- VI. Korcsoportos Atlétika Ügyességi csapatbajnokság, ahol a Kanizsai Dorottya Gimnázium tanulói remek eredményeket értek el.  Az időjárás is kedvező volt a versenyzők számára. Eredmények – lányok: Gerelyhajítás: 1. hely: KDG, Csapat tagjai:

Labdarúgó kupával kezdtük az ünnepet

2017.09.22.

Gimnáziumunk 100 éves jubileumára a testnevelés munkaközösség is több programmal készül. Az első eseményünk az a labdarúgó kupa volt, amelyre meghívtuk a Horváth Boldizsár Szakgimnáziumot, a Nagy Lajos Gimnáziumot és a Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnáziumot. A szeles és hűvös időben nagy kedvvel lendültek játékba a csapatok.

„Vége van a nyárnak, hűvös szelek járnak” - Városi tanévnyitó a KDG-ben

2017.08.31.

„Vége van a nyárnak, hűvös szelek járnak” – szól a gyermekvers. Igaz, hűvös szelek éppen nem járnak, de ez a nyár is véget ért. Hiába próbáltuk nyújtani, halogatni az iskolára gondolást, elérkezett a pillanat, megkezdtük a 2017/18-as tanévet. Különleges év ez a Kanizsai Dorottya Gimnázium életében, hiszen éppen 100 éve,

Felhívás énekkari próbára !

2017.08.27.

Ezúton szeretném informálni az énekkarosokat, hogy 2017. augusztus 30-án, szerda délután 14:00 órai kezdettel énekkari próba lesz a KDG-ben a városi tanévnyitón való szereplés miatt!  Nagy szeretettel várok minden énekkarost a próbára ! Nagyon fontos mindenkinek a jelenléte! Nagyon köszönöm!   2017. augusztus 27. Körmendi Kára

Véget ért a Kanizsai Dorottya Gimnázium 100. tanéve

2017.06.23.

Ballagáskor kegyesek voltak az égiek, most kevésbé voltunk szerencsések, mert a bizonytalan időjárás miatt a tornaterembe kényszerültünk. Az ünnepség elején közösen elénekeltük a Himnuszt, majd Kovács Kinga Virág (10 K) tolmácsolásában meghallgattuk Túrmezei Erzsébet „A harmadik” című versét.

Atlétikai Diákolimpia - 2017

2017.06.12.

2017. május 27-28-án Székesfehérváron rendezték a 2016/2017-es tanév országos atlétika diákolimpia döntőjét. A Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnáziumot a kétnapos versenyen Kovács Eszter – 9. c osztályos tanuló – képviselte. Eszter az V. korcsoportban gerelyhajításban versenyzett, melyre iskolánk testnevelő tanára, Horváthné Baumgartner Eszter készítette fel.

A világom 2050-ben

2017.06.01.

A Mozdulj! Közhasznú Egyesület Országos Novellaíró Pályázatot hirdetett "A VILÁGOM 2050-BEN" címmel. Bárki indulhatott, aki kedvet érzett egy „szabad gondolati és érzelmi szárnyaláshoz”, arról, hogy milyennek képzeli saját magát és az őt körülvevő világot 33 év múlva. A pályázat célja az volt, hogy minél több amatőr pályázó tapasztalhassa meg az alkotás

Atlétika Diákolimpia Egyéni Bajnokság Megyei Döntő

2017.05.13.

Áprilisban rendezték az Atlétika Diákolimpia Egyéni Bajnokság megyei döntőjét, ahol a középiskolások két korcsoportban, több versenyszámban mérhették össze tudásukat, ügyességüket. A Kanizsai Dorottya Gimnáziumból versenyeztek a legtöbben, s diákjaink nagyon szép eredményeket

Kötelező olvasmány

2017.04.27.

Nem sok jót ígér ez a fogalom egy középiskolás számára…  Én is így gondolkoztam, amíg  el nem jutottam a Weöres Sándor Színház Kötelező olvasmány című sorozatának egy rendezvényére. Hogy is tévedtem oda? Egyik nap Marton Zsuzsa tanárnő úgy jött be nyelvtan órára -  a téma éppen stilisztika volt -,  hogy van egy felesleges jegye erre a bizonyos előadásra,

KDG-sek a MOBILISen

2017.04.24.

A Mobilis Interaktív Kiállítási Központ 2017. április 21-én negyedik alkalommal rendezte meg a régió legnagyobb tudománynépszerűsítő közönségrendezvényét, a Kísérletbazárt. A tudományos élményközpont programján egyedülálló bemutatkozási lehetőséget nyújt kreatív, innovatív, kísérletező diákcsapatok és iskoláik ígéretes pedagógiai projektjei számára.

Visszatekintés - 12.C - 2017

2017.04.24.

A tavasz egyre több teendőt hozott magával a 12.c életébe. Felcsendültek a ballagási dalok, intézni kellett a tablót, a bankettet és még sorolhatnám. Ezek mellett pedig az iskolai mindennapok sem állnak meg, bőven akad még tanulnivaló az érettségiig. A feladatok ellenére meg-megállunk, eszünkbe jut egy-egy emlék és ott lebeg a levegőben a búcsúzás közelsége.

Új Nemzedék Szombathelyi Közösségi Tér - Ki vagyok én?

2017.04.22.

Osztályunkat meglátogatta Polgár Gábor az Új Nemzedék Szombathelyi Közösségi Tér vezetője. Az Új Nemzedék egy közösségi tér, ahol a fiataloknak szerveznek különféle programokat és tanácsokat adnak azoknak, akik a továbbtanulás előtt állnak. „A Közösségi Teret lehet próbateremnek használni,

Oldal

..4 5 6 7 8 9 10 11 ..